Інтернет-центр

Безкоштовні тренінги для пенсіонерів

   Технічний прогрес приніс нові засоби комунікації, тобто засоби спілкування. А разом з ними - нові цінності. Першим проривом у цьому напрямку стала книга, пізніше - періодичні друковані видання, потім - телеграф, радіо, телебачення і, нарешті, Інтернет.

  З 5 березня в Інтернет-центрі центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського проводяться безкоштовні тренінги «Основи комп’ютерної грамотності».  Метою навчання є ознайомлення слухачів з основними комп'ютерними програмами, користування мережею Інтернет, здобуття навичок електронної комунікації через e-mail та соціальні мережі. Працівники бібліотеки вже давно побачили необхідність таких тренінгів, особливо для людей похилого віку, які з великим бажанням хочуть навчитися новим технологіям та використовувати їх в повсякденному побуті.

 

   Звісно, комп'ютер в бібліотеці - це не бібліотека в комп'ютері. Комп'ютер – засіб  зробити знайомство та мандрівку книгою веселішою, привабливішою та вагомішою. 


    

День Інтернету в Україні.

    14 грудня відзначається день Інтернету в Україні. На сьогоднішній день приблизно 50 %  дорослого населення України користується Інтернетом.

Серед найбільш відвідуваних  доменів в Україні – google (80%), mail.ru, vkontakte (73%), yandex, youtube.com (65%), odnoklassniki (55%), wikipedia.org (52%).

     У 2013 році в Україні 91,1% всіх компаній використовують в роботі компютерні технології, що на 3,8% більше, ніж у 2012 році. Причому найбільший відсоток таких підприємств знаходиться у Києві, Донецьку, Харкові та Дніпропетровську. Кожна поважаюча себе компанія має свій корпоративний сайт.

     Про це, а також про історію створення Інтернету розповідалось на інформаційній годині «Цей всемогутній Інтернет». Присутні на заході користувачі бібліотеки отримали корисну інформацію з відеороликів «Українська Інтернет-революція» і «Комп’ютерна залежність», кожний із яких розкрив різні сторони Інтернет-послуг -  позитивну та негативну.    

Інтернет-центр для учнів дитячої спортивної школи

    Центральна міська бібліотека розташована таким чином, що її сусідами є працівники Палацу культури ім. Лесі Українки, а також дитяча спортивна школа. Якщо з першими бібліотека співпрацює вже давно, то зі спортивною школою не було відчутних контактів. І ось восени 2013 року в Інтернет - центр бібліотеки прийшли учні дитячої спортивної школи зі своїм викладачем. Діти займаються в секції шашок. Вони ознайомились з бібліотекою, подивились книжкові виставки, журнали. Викладач разом з бібліотекарем склали план відвідування Інтернет - центру з метою проведення Інтернет - уроків для гри в шашки та проведення on-line  турнірів. Таким чином створилась група із 5 чоловік постійних відвідувачів Інтернет - центру, яка кожну суботу приходить до бібліотеки на  on-line турніри з шашок. Крім того, діти спілкуються з однолітками в соціальних мережах, шукають потрібну інформацію.  

         

  До уваги користувачів. Пропонуємо прочитати цю інформацію і привести до нашого Інтернет-центру своїх бабусь і дідусів.

Шановні користувачі поважного віку. Якщо ви бажаєте навчатись роботи на комп'ютері, то поспішайте до центральної бібліотеки. Тут вас навчать "азам" комп'ютерної грамоти.

     А якщо у вас на шляху оволодіння ІТ - технологіями стоять психологічні перешкоди, то пропонуємо подивитись відео.

Тренінг в бібліотеці

  26 жовтня в Інтернет-центр бібліотеки завітали викладачі теоретичних дисциплін дитячої музичної школи. Вони ознайомились з бібліотекою, передивились деякі періодичні та книжкові видання з інформатики та комп’ютерної техніки. Протягом півтори години на практиці вчилися працювати на  комп’ютері, слухали музику, спілкувались. Працівники бібліотеки та викладачі музичної школи вирішили, що і надалі треба проводить такі зустрічі, а також було б непогано провести уроки в приміщенні бібліотеки в зв’язку з тим, що класи музичної школи, на жаль, не  укомплектовані комп'ютерною технікою.     


   Інтернет-центр створений в бібліотеці завдяки перемозі у конкурсі в рамках міжнародної програми "Бібліоміст". (дивиться про відкриття Інтернет-центру в розділі "Новини. ВІдео")

   «Бібліоміст» - таку назву отримав в Україні проект благодійного Фонду Білла та Мелінди Гейтс «Глобальні бібліотеки» (http://bibliomist.org/). Партнером фонду виступає громадська організація IREX. 
   IREX - це міжнародна неприбуткова організація, яка впроваджує лідерські та інноваційні програми, націлені на покращення якості освіти, зміцнення незалежних ЗМІ та підтримку розвитку громадянського суспільства. Організація заснована 1968 року, її діяльність охоплює понад 50 країн світу. У сфері надання вільного доступу до комп’ютерних технологій IREX працює вже 15 років. Фундація Білла та Мелінди Гейтс обрала IREX для планування програми, що забезпечуватиме доступ громадян України до комп’ютерів та мережі Інтернет в публічних бібліотеках.

 

 ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ

            ІНТЕРНЕТ- ЦЕНТРОМ   МІСЬКОЇ ЦЕНТРАЛЬНОЇ БІБЛІОТЕКИ

Кожний громадянин незалежно від віку, раси, національності, релігії, культури, місця проживання, освіти, соціального стану, статі, політичних переконань, фізичних чи інших обмежень має право на отримання інформації в Інтернет-центрі бібліотеки, окрім випадків, передбачених законодавством України.

Відвідувач Інтернет-центру обов'язково повинен бути користувачем бібліотеки, ознайомитися з правилами роботи бібліотеки, правилами роботи Інтернет-центру та правилами безпечної поведінки в мережі.

                КОРИСТУВАЧ  МАЄ  ПРАВО:

-  на необмежений доступ до світових інформаційних ресурсів через комп'ютерну мережу Інтернет;

- одержати безкоштовну консультацію з використання ресурсів Інтернету;

-   користуватися мережею Інтернет на загальних підставах або за попереднім записом;

-   обмеженим час для користувача може бути лише за наявності попереднього запису користування комп'ютером іншими користувачами;

-   в разі, якщо існує суттєвий попит з боку інших користувачів час для роботи в мережі Інтернет - одна година в день;

-   продовжувати свою роботу в мережі Інтернет, в разі відсутності наступного користувача;

-   використовувати Інтернет для комерційної діяльності (купівля-продаж, оголошення, реклама, тощо);

-   копіювати інформацію з Інтернету на диски, дискети чи флешки з дозволу консультанта центру;

-   роздрукувати потрібну інформацію або ксерокопіювати на папері, одержати інші послуги за плату згідно з Положенням про надання платних послуг в бібліотеках МЦБС;

-   брати участь у презентаціях, практикумах, колективних консультаціях, групах навчання роботі в мережі Інтернет за окремим планом роботи центру;

-   бути соціальним партнером або залучати зацікавлених осіб до фінансової підтримки Інтернет-центру;

-   надавати в письмовій формі пропозиції та відгуки до чинних правил ( в Інтернет- центрі ведеться «Зошит зауважень і пропозицій користувачів»).

Замовити час роботи в Інтернет-центрі особисто в бібліотеці або по тел. (041-41 ) 5-30-78.


                 КОРИСТУВАЧ   ЗОБОВЯЗАНИЙ:

-   виконувати правила роботи бібліотеки та правила користування Інтернет - центром;

-   мати навички роботи з комп'ютером під керівництвом операційних систем Windows;

-   перед початком роботи зареєструватись і отримати дозвіл на роботу у чергового консультанта;

-   з повагою ставитись до осіб, які чекають у черзі та дотримуватись визначених часових рамок;

-   вчасно завершувати роботу і давати можливість попрацювати іншим;

-   дотримуватись регламенту і заздалегідь планувати, що можна встигнути зробити у відведений час;

-   дбайливо ставитись до майна, технічного і програмного забезпечення Інтернет -центру;

-   в разі виникнення проблем із використанням обладнання звернутися до консультанта;

-   знати і виконувати правила техніки роботи при роботі на ПК;

-   не допускати дій, що можуть створити загрозу для безпеки експлуатації мережі;

-   компенсувати матеріальний збиток, нанесений ним в результаті   неправильного користування обладнанням та програмним забезпеченням згідно складеного акту

                            КОРИСТУВАЧАМ   ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

-   використання робочого місця без дозволу консультанта;

-   самостійно втручатись в будь-які апаратні та програмні конфігурації комп'ютера, інші комп'ютерні мережі;

-   виключати або перезавантажувати комп'ютер;

-   псувати комп'ютерне обладнання;

-   інсталювати будь-яке програмне забезпечення з Інтернет або з власних дискет на комп'ютери в Інтернет-центрі;

-   порушувати закони копірайту (копіювати програмне забезпечення захищене законом про авторське право);

 

-   неправомірно «скачувати» і використовувати ліцензії на програмне забезпечення;

-   використовувати і розповсюджувати заборонені законом матеріали;

-   переглядати сайти, які пропагують насилля над особистістю;

-   порушувати діловий ритм Інтернет - центру (голосно розмовляти, користуватися мобільним телефоном, ображати та заважати роботі інших користувачів);

За порушення цих правил адміністрація МЦБС залишає за собою право заборонити відвідувачу користуватися Інтернетом.

         ІНТЕРНЕТ-ЦЕНТР НЕ НЕСЕ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА:

-   зміст Інтернет - сайтів та новизну або точність приведеної там інформації;

-   будь-який зрив у роботі з причин, не залежних від працівників Інтернет - центру.

У випадку будь-яких збоїв технічного характеру відвідувач повинен повідомити про це консультанта центру. В такому разі Вам буде призначено інший час роботи або запропоновано альтернативні джерела інформації.

Адміністрація МЦБС попереджає: за навмисне псування обладнання та програмного забезпечення користувач несе відповідальність згідно чинного законодавства.


           ПРАВА I ОБОВЯЗКИ БІБЛІОТЕКИ:

Бібліотека, згідно законодавства, організовує та встановлює умови і порядок користування послугами Інтернет - центру, надає безкоштовний доступ до соціальних мереж та блогів, знайомить з вимогами щодо поводження під час роботи з комп'ютерною технікою.

Бібліотека забезпечує право користувачів шукати інформацію за своїм вибором для розвитку освіти, удосконалення, культурного збагачення, господарської діяльності та поінформованої участі у демократичному суспільстві;

Бібліотека захищає права користувачів на таємницю інформації та конфіденційності бібліотечно-інформаційного обслуговування.

Бібліотека надає користувачам необмежений доступ до будь-яких категорій веб-сайтів (соціальних мереж, чатів, електронної пошти, ігор), окрім тих інформаційних ресурсів, які містять інформацію, яка суперечить чинному українському або міжнародному законодавству.

Бібліотека надає право особам з обмеженими фізичними можливостями на позачергове обслуговування

Бібліотека активно популяризує діяльність Інтернет-центру.


 

 

Основні правила безпечної роботи з ПК

 

Приступаючи до роботи з ПК, необхідно завжди пам'ятати, що це дуже складна і дорога апаратура, яка потребує акуратного й обережного ставлення до неї, високої самодисципліни на всіх етапах роботи з комп'ютером.

Напруга живлення ПК (220 В) є небезпечною для життя людини. Через це в конструкції блоків комп'ютера, міжблочних з'єднувальних кабелів передбачена достатньо надійна ізоляція від струмопровідних ділянок. Користувач практично має справу лише з декількома вимикачами живлення і, здавалось би, застрахований від ураження електричним струмом. Однак в практичній роботі можуть зустрічатись непередбачені ситуації, і щоб вони не стали небезпечними для користувача, необхідно знати та чітко виконувати ряд правил техніки безпеки. Це допоможе не тільки уникнути нещасних випадків і зберегти здоров'я, але й гарантує збереження апаратури.

Особливо уважним треба бути при роботі з дисплеєм, електронно-променева трубка якого використовує високу напругу і є джерелом електромагнітного випромінювання. Неправильне поводження з дисплеєм та іншою електронною апаратурою може призвести до тяжких уражень електричним струмом, спричинити загоряння апаратури. Через це суворо ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

-    торкатися до екрана і тильного боку дисплея, проводів живлення і пристроїв заземлення, з'єднувальних кабелів;

порушувати порядок ввімкнення й вимкнення апаратурних блоків, намагатись самостійно усунути виявлену несправність в роботі апаратури; класти на апаратуру сторонні предмети; працювати на комп'ютері у вологій одежі і з вологими руками.

В разі появи запаху горілого, незвичайних звуків або самовільного вимкнення апаратури треба негайно повідомити про це працівника бібліотеки. Робота на комп'ютері потребує постійної уваги, чітких дій і самоконтролю. Через це на комп'ютері не можна працювати при недостатньому освітленні, високому рівні шуму. Під час роботи на комп'ютері НЕОБХІДНО:

суворо дотримуватись положень інструкції з експлуатації апаратури;

працювати на клавіатурі чистими сухими руками, не натискувати на ті чи інші клавіші без

потреби або навмання;

Під час роботи комп'ютера електронно-променева трубка дисплея є джерелом електромагнітного випромінювання, яке при роботі близько від екрана руйнівно діє на зір, викликає втому і знижує працездатність. Через це треба працювати на відстані 60-70 см від екрана, дотримуватись правильної постави, не сутулячись і не нахиляючись. Пам'ятайте, що тривала робота на комп'ютері призводить до перенапруження зору!