Новини

Екологічна вікторина для підопічних територіального центру соціального обслуговування

Вже не один рік центральна міська бібліотека  ім. Ю. Ковальського співпрацює з міським територіальним центром соціального обслуговування.

   За цей час для неповносправних та літніх користувачів працівниками  бібліотеки проведено ряд цікавих, пізнавальних та розважальних заходів: бесіди, презентації книг, тематичні викладки літератури та багато іншого. Також  підопічні  територіального центру відвідують засідання клубу «Світлиця», який працює при бібліотеці.

   Ось і цього разу, 26 квітня, бібліотекарі завітали  на гостину з екологічною вікториною «Знавці природи». Під час вікторини присутні разом з ведучою перегорнули такі  сторінки,  як «народознавча»,  «про рослини з усього світу», «цікаве про тварин», відгадували загадки. Щоб зробити захід не тільки пізнавальним і корисним, а ще й цікавим і веселим, було запропоновано взяти участь у  таких конкурсах  як «Запитай хоч серед ночі» та «Самий винахідливий та артистичний».

   Присутні  продемонстрували свої знання про дивовижний світ природи, а також дізналися багато нового та цікавого про тваринний та  рослинний  світи. 

    Опікуючись маломобільними  літніми людьми, працівники  центральної міської бібліотеки ім. Юрія Ковальського відвідують тих, хто має бажання читати на дому, попередньо  отримавши замовлення на літературу по телефону. Допомагають в обслуговуванні таких людей і волонтери.


Співпраця бібліотеки з етнічними меншинами.

Звягельщина – історично багатонаціональний край,  хоча переважає українське населення. Новоград – Волинський став рідною домівкою для білорусів, росіян, євреїв, поляків, німців.

    Вже декілька років центральна бібліотека співпрацює з етнічною громадою «Бегегнунсцентр» - Новоград-Волинським земляцтвом етнічних німців. Розпочалось все тоді, коли товариство, яке не має власного приміщення, звернулось по допомогу до бібліотеки. Працівники центральної міської бібліотеки залюбки запросили членів земляцтва приходити в зручний для них час для спілкування, для вирішення нагальних проблем. Крім того, бібліотека у 2012 році провела ряд тренінгів з комп’ютерної грамотності для німецької громади.  

    В свою чергу німецьке земляцтво подарувало літературу (книги, журнали, газети) на німецькій мові.  

    З того часу члени «Бегегнунсцентру» стали бажаними гостями на багатьох заходах в бібліотеці.

    На даний час німецька громада створила при бібліотеці школу вивчення німецької мови, заняття якої проходять по суботах.       

 


Бібліотека - територія милосердя.

   Центральна міська бібліотека має добру традицію опікуватись своїми літніми та з обмеженими фізичними можливостями користувачами. Працівники бібліотеки відвідують тих, хто має бажання читати, але самостійно не мають змоги прийти до нас. В рамках програми "Турбота має адресу" бібліотекарі абонементу приймають заявки по телефону, щоб потім забезпечити необхідною літературою таких людей.

    Центральна бібліотека співпрацює з міською радою ветеранів України, а також з міським територіальним центром соціального обслуговування.

    Двоє бібліотекарів ЦБ зареєструвались волонтерами в міській раді ветеранів по обслуговуванню групи ветеранів праці – колишніх працівників міської бібліотечної системи.      

    Підопічні територіального центру неодноразово відвідували різні заходи в бібліотеці. Крім того, вони завжди мають можливість ознайомитись з новою літературою, отримати необхідну інформацію про наше місто, роботу міської влади, про культурні події, які відбуваються в регіоні. З цією метою протягом декілька років накопичується матеріал в інформаційні теки "Соціальний захист населення", "Пенсійне забезпечення", "Освіта для молоді з обмеженими фізичними можливостями"...      

    Провідний бібліотекар абонементу Гарбовська Л.В. раз на місяць відвідує територіальний центр, щоб запропонувати книги і журнали підопічним центру. Особливим попитом користується література медичної тематики, художня література, журнал «Караван историй», «Женский журнал», «Дім, сад, город», «Здоровье»  та ін. 

 

    «Не лінуйся ні до чого доброго», - казав Володимир Мономах. І як відповідь: «Коли твориш добро, сам переповнюєшся радісним задоволенням…» (Мішель де Монтень).


Новоград-Волинська МЦБС - на тренінгу з електронного урядування.

   15 травня працівники центральної міської бібліотеки та представники бібліотек-філій Новоград-Волинської МЦБС, що приєднані до мережі ПДГ, брали участь в обласному тренінгу "Публічні бібліотеки - мости до електронного  урядування". Тренінг відбувся в м. Житомир на базі обласній універсальній науковій бібліотеці ім. О. Ольжича. 

    Ініціатива «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» є частиною Національного плану дій у рамках «Партнерства “Відкритий уряд”», затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 220-р.   

    Мета проекту в цілому та зокрема тренінгу - розповсюдити інформацію про наявні е-послуги національного та регіонального рівнів та, використовуючи ресурси сучасно обладнаних публічних бібліотек, навчити різні групи населення користуватися ними, щоб ефективно спілкуватися з урядовими структурами, брати участь у прийнятті рішень місцевої влади, отримувати необхідні адміністративні послуги у новому форматі.