Лесині читання

   Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім.Лесі Українки, який проходить у рамках свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» в місті Новограді-Волинському,  розпочинає свою історію з 2006 року. Кожен рік невеличке місто Житомирської області збирає талановитих  виконавців з різних куточків України, щоб ще раз підтвердити слова нашої великої землячки про безсмертя її творів:

          Як я умру, на світі запалає

          Покинутий вогонь моїх пісень.

   Як записано в Положенні конкурсу, мета цього заходу -  «популяризація творів Лесі Українки, заохочення до класичної спадщини молодих талантів, сприяння формуванню професійності, високої духовності, усвідомлення національної ідеї».  

 


Лесині читання - 2016

   Ось і закінчився та став вже історією черговий, одинадцятий Всеукраїнський конкурс художнього слова ім. Лесі Українки. В наш складний, неспокійний час зовнішнього та внутрішнього протистояння в країні – це один з небагатьох  мистецьких заходів, який єднає український народ силою Лесиного слова.

  Знову затишна оселя музею родини Косачів зібрала конкурсантів з різних куточків України. Професійні актори та студенти творчих навчальних закладів Житомира, Новограда-Волинського, Києва, Луцька, Івано-Франківська, Миколаєва, Хмельницького, Рівного, Маріуполя та Харкова приїхали на батьківщину Лесі Українки, щоб долучитися до духовної криниці класичної спадщини, продемонструвати професійну майстерність, обмінятися досвідом та поспілкуватися з однодумцями. 

   Журі у складі  Балабана  Олександра Ілліча, заслуженого артиста України, зав. кафедрою акторів кіно факультету кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв,  режисера театру і кіно;

Колосович Людмили Леонідівни, заслуженої артистки України, режисеру театру (м. Дніпро) та Органісти Світлани Леонідівни, заслуженої артистки України, провідної акторки Волинського академічного українського музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка розподілили премії таким чином:

Третю премію отримала Красєва Ірина, учасниця народного аматорського театру м. Новограда-Волинського;

Другу премію поділили: Цьомик Галина, акторка Рівненського академічного музично-драматичного театру та Самарський Михайло, студент національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого;

Першу премію отримала Петренко Лілія, студентка Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського.   

Гран-прі – Корницька Лідія, акторка Хмельницького обласного академічного театру ляльок.

  Крім того, спеціальною премією була відзначена Біла Олена, учасниця трупи Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) за патріотизм та популяризацію творів Лесі Українки.

   Всі учасники конкурсу отримали дипломи та подарунки від першого заступника міського голови Колотова Сергія Юрійовича.

 

   А на завершення дня хвилювань та плідної праці всіх було запрошено на виставу Лесі Українки «Лісова пісня», з якою завітав у наше місто Полтавський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Гоголя.         


Лесині читання - 2015.

   Х Всеукраїнський конкурс виконавців художнього слова ім. Лесі Українки відбувся! Приємно відзначити, що, попри всі негаразди, такий духовно піднесений, висококультурний захід продовжує існувати. Це було радісне і освіжаюче дійство на фоні прикрої картини зникаючих в Україні літературних і мистецьких конкурсів, фестивалів, закриття багатьох видавництв, на фоні занедбаної культури і мистецтва в цілому.  

   Конкурс зібрав шанувальників Лесиного слова із Києва, Житомира, Рівного, Дрогобича, Львова, Полтави, Луцька, Івано-Франківської та Закарпатської областей.  Як ніколи актуально звучали рядки Лесі Українки в сьогоднішній непростий час, підтверджуючи, що справжнє мистецтво, література не має строків давнини.

   Майстерність конкурсантів оцінювало журі у складі голови Підлісної Л.А. (заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри сценічної мови КНУ театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого) та членів журі Ставінського В.Ф. і Пінчука І. (викладачі Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка). 

   Гран-прі здобула актриса Полтавського академічного музично-драматичного театру ім. М. Гоголя Ольга Чернявська.

   Першу премію отримала студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення Заниборщ Марія.

  Другу премію поділили Одрін Ангеліна, студентка Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка та Хаїнський Вадим, студент Рівненського державного гуманітарного університету.

   Третю премію журі теж вирішило поділити між Задерей Ганною, актрисою Київського академічного театру ляльок та студентом Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І. Огієнка Новиковим Іллею.       

   На честь ювілею конкурсу було встановлено ще одну спеціальну премію – за творчий пошук. Спонсором виступила перша ведуча конкурсу Завгородня Олена. Журі одностайно вирішило присудити спеціальну премію молодим акторам театру «Едельвейс» Рівненського міського палацу культури Конощук Анастасії та Вітрику Дмитру, які продемонстрували літературно-пластичну композицію за драмою-феєрією «Лісова пісня».

   Сподіваємось, що сама атмосфера піднесеності і любові до високої поезії  не залишила слухачів байдужими, а всю решту учасників, хто не отримав премій, ображеними.      

   Отже, конкурс завершився, нагороди роздані, конкурсанти роз’їхалися, а твори Лесі Українки і надалі продовжуватимуть надихати багатьох українців на гідні вчинки.              



Всеукраїнський конкурс у 2014 році.

   В цьому році ІХ Всеукраїнський конкурс професійних виконавців художнього слова ім. Лесі Українки був ледве не єдиним визначним заходом на літературно-мистецькому святі «Лесині джерела». Попри всі негаразди, незважаючи на важке політичне та економічне становище регіону та країни  в цілому, конкурс цінителів Лесиного слова відбувся. На превеликий жаль, вперше за всі роки його існування, не приїхало жодного представника Східної України.

   Але конкурсантів було не менше, ніж в попередні роки. Активними виявилися учасники із Києва, Львова, Житомира, Рівного, Ужгорода, Луцька,  Вінницької області і Новограда-Волинського. Кожен з них на високому рівні продемонстрував свої професійні здібності та особисте ставлення до текстів Лесі Українки. Журі було нелегко  визначити переможців. Але, все ж таки, головою журі Підлісною Л.А. (заслужений діяч мистецтв України, професор, завідувач кафедри сценічної мови КНУ театру, кіно і телебачення ім. І.К. Карпенко-Карого) та членами журі Заворотнім О.Т. (заслужений артист України, професор кафедри театральної режисури Рівненського Державного гуманітарного університету), Коваль Л. П. (завідувач літературно-драматургічною частиною Житомирського обласного академічного театру ім. Івана Кочерги) були визначені переможці.

  Гран-прі отримав дует Ажнов Віталій та Піскунов Олександр, студенти Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенко-Карого;

 І премія – Тузова Юлія, актриса Волинського академічного обласного театру ляльок;

ІІ премію розділили: Ющенко Світлана, актриса Житомирського академічного українського музично-драматичного театру ім. Івана Кочерги та

Салата Анастасія, студентка Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенко-Карого;  

ІІІ премія – Ніколаєва Ніна, актриса Рівненського академічного українського музично-драматичного театру.

    Всі інші були нагороджені дипломами учасника Всеукраїнського конкурсу професійних виконавців художнього слова ім. Лесі Українки.

   За дійством спостерігали небайдужі глядачі. Як завжди, привітно та затишно було у приміщенні музею родини Косачів, де проходив конкурс. Головою оргкомітету «Лесиних джерел», організаторами конкурсу було зроблено все для того, щоб дипломанти поїхали додому з позитивними емоціями. 



Всеукраїнcький конкурс у 2013 році.



Всеукраїнський конкурс у 2012 році.